Kuchnia 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego zabezpiecza w ciągu roku wiele wydarzeń: Dni Otwartych Koszar, przysięgi wojskowe, Bitwę pod Komarowem, obchody Święta Odzyskania Niepodległości i wiele innych imprez o charakterze wojskowym lub patriotycznym.
Na sukcesy kulinarne 32 WOG-u pracuje 6 kucharzy cywilnych i 6 kucharzy wojskowych.

Od 3 lat głównym kucharzem zamojskiej stołówki jest pan Tomasz Wawrynkiewicz. Zaczynał jako kierowca w pizzerii. Przypadek sprawił, że musiał niespodziewanie zastąpić kucharza. To był początek jego kulinarnej kariery. Szef restauracji odkrył, że Tomek ma talent. Pan Tomasz rozpoczął naukę w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Został kucharzem w restauracji, a wkrótce kierownikiem stołówki w Wojskowym Oddziale Gospodarczym.

Grochówka przygotowana przez Pana Tomasza smakuje nie tylko żołnierzom i pracownikom WOG-u. Jej smak znany jest gościom, którzy podczas różnych wydarzeń patriotycznych w Zamościu i okolicach mogą tej grochówki skosztować.

Pani Mariola Skuba – kierownik stołówki 32 WOG-u zapewnia, że kuchnia wojskowa może poszczycić się nie tylko grochówką. W menu znajduje się wiele innych, pysznych potraw: wieprzowina po żołniersku, kotlet pożarski, przepyszny kotlet de volaille, stek z cebulką, od niedawna zupa meksykańska dla twardzieli i niepowtarzalny w smaku żurek.
To tylko część propozycji kulinarnych kuchni 32 WOG-u, z których na co dzień korzystają pracownicy i kadra 32 WOG-u oraz 3 jednostek wojskowych, stacjonujących w Garnizonie Zamość.

Szef kuchni 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego na pytanie „w czym tkwi sekret wojskowej grochówki” nie chce odpowiadać. I słusznie, zdradziłby bowiem tajemnicę sukcesu kuchni wojskowej.

Katarzyna Figura

Fot. Katarzyna Figura

Źródło: materiał nadesłany