Po akcji „Życie przez całe życie”
W dni 24 marca z okazji Narodowego Dnia Życia, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu przy wsparciu Miasta Zamość, Caritas, Młodzieżowego Domu Kultury i 600 wolontariuszy przeprowadziło na terenie miasta Zamość, a także Krasnobrodu, Szczebrzeszyna, Zwierzyńca i Hrubieszowa akcję „Życie przez całe życie”, której celem było zebranie środków finansowych z przeznaczeniem na budowę kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami „Rodzinny Dom”. Centrum akcji był zamojski Rynek Wielki, gdzie od godziny 8:00 zorganizowano wspólne śniadanie dla mieszkańców Miasta. Spacerowicze przy pięknej pogodzie mogli nie tylko przekazać datek, ale również skorzystać z mnóstwa atrakcji m.in. Zdrowy Jarmark, kąpiele zamojskich morsów, czy też najnowszy nabytek WORD – symulator dachowania. Można było również dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku fundacji DKMS, czy też oddać krew w krwiobusie zaparkowanym na płycie rynku. Zorganizowano tez plenerowe studio TVP3 Lublin, a relacje pojawiały się na ogólnopolskiej antenie TVP3.
Całość wydarzeń nakręcał i koordynował ze sceny Dj BartOldie przy wsparciu Barbary Godziszewskiej.
Kto chciał spędzić czas aktywnie mógł przyjść pokibicować drużynom, które grały w turnieju siatkówki na siedząco, były to drużyny:
– MKS Padwa
– KS Hetman
– Komenda Miejska Policji w Zamościu
– Komendy Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu
– Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu
– Urzędu Miasta Zamość
– Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnych „Krok za krokiem”
w Zamościu

Turniej wygrała drużyna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
Ciekawe symulacje zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy „Krok dalej” w Białobrzegach w ramach, których można było sprawdzić jak radzą sobie na co dzień ludzie, którzy nie widzą, nie słyszą i nie mówią.
Można było tez uczestniczyć w koncertach Borysa Somerschafa w klubie „Kosz” oraz Orkiestry Włościańskiej im. Karola Namysłowskiego w siedzibie orkiestry symfonicznej im. Karola Namysłowskiego
Serdecznie Dziękujemy wszystkim proboszczom, którzy pozwolili przeprowadzić zbiórkę na terenach kościołów.
Dzięki hojności mieszkańców regionu, a także zaangażowaniu pracowników placówek Stowarzyszenia na budowę Rodzinnego Domu zebrano kwotę 78382,72

Materiał nadesłany