„Wędrówki po Lubelszczyźnie”, to tytuł wystawy fotografii której Otwarcie nastąpi 4.07.2019 o godz. 18:00 w Siedzibie Stowarzyszenia –
Gang Poszukiwaczy Szczęścia.
Lublin ul. Popiełuszki 35 a.

Wspomnianą wystawę można było obejrzeć w Zamościu w 2018 r. i Kraśniku w 2019 r.

Wystawa jest efektem podróży dwojga fotografów: Bartłomieja Koprowskiego i Joanny Laskowskiej po województwie lubelskim, w ostatnich kilku latach.
Województwo lubelskie posiada ciekawe walory kulturowe jak i przyrodnicze, gdzie teraźniejszość miesza się z bogatą historią i na każdym prawie kroku widoczna jest wielokulturowość. Mimo to wciąż jest mało znanym zakątkiem naszego kraju.

O autorach
Bartłomiej Koprowski
Autor ponad 50 000 fotografii, przede wszystkim o charakterze reportażowym. Uczestnik kilku wystaw fotograficznych Zamojskiej Grupy Fotograficznej w Zamojskim Domu Kultury i dwóch dorocznych Przeglądów Fotografii Zamojskiej. Autor fotografii do albumu i wystawy: „Zamość w fotografii Jana Bułhaka i współczesnej” (2016). Uczestnik wystawy zorganizowanej z okazji Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie (2017). Wspólnie z Joanną Laskowską autor wystaw fotografii: „Wędrówki po Lubelszczyźnie” (2018) i „Zalipie.Malowana wieś” (2019) w Galerii Nadszaniec w Zamościu. Od września 2017 realizator regionalnej strony informacyjnej, którą redaguje i publikuje swoje fotografie.

Joanna Laskowska
Autorka fotografii o tematyce krajoznawczej, głównie z terenu województwa lubelskiego.
Uczestniczka kilku wystaw fotografii wraz z Zamojską Grupą Fotograficzną w Zamojskim Domu Kultury i dwóch dorocznych Przeglądów Fotografii Zamojskiej. Wspólnie z Bartłomiejem Koprowskim autorka wystaw fotografii: „Wędrówki po Lubelszczyźnie” (2018) i „Zalipie.Malowana wieś” (2019) w Galerii Nadszaniec w Zamościu. Autorka fotografii w Kalendarzach Urzędu Miasta Zamość na lata 2016 i 2017. Autorka fotografii publikowanych w „Kurierze Lubelskim”