Dziś 3 lipca na Rynku Wodnym w Zamościu rusza działalność Letnia Czytelnia Książek i Prasy która potrwa do 31 sierpnia w dniach od środy do niedzieli. Zapraszamy do korzystania z niej ludzi w różnym wieku – dzieci, młodzież, osoby dorosłe. W naszej plenerowej bibliotece oprócz możliwości poczytania książek i przejrzenia prasy, będzie można również zagrać w gry planszowe, porozmawiać o literaturze, spotkać się z regionalistami, sprawdzić swoje zdolności pisarskie w konkursie na fraszkę, zgłębić wiedzę o grach fabularnych RPG i Larp. Nie zabraknie też głośnego czytania dla dzieci, zabaw i łamigłówek literackich.
Letnia Czytelnia Książek i Prasy powstaje z inicjatywy Książnicy Zamojskiej im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu. Współtworzyć ją będą, z własnymi projektami, Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok”, „Kronika Tygodnia”, „Nowy Kurier Zamojski” Katolickie Radio Zamość, portal informacyjny życiezamościa.pl, Telewizja Kablowa Zamość, Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz senioralna grupa wolontariacka.
Zapraszamy do korzystania z Czytelni w dni powszednie w godz. 10.00 – 17.00, w niedzielę w godz. 11.00 – 15.00. Mamy nadzieję, że tą inicjatywą trafimy do osób mało korzystających z tradycyjnej biblioteki, rozbudzimy większą potrzebę czytania i udowodnimy, że jest to zajęcie wartościowe, przyjemne i pożyteczne.

Materiał nadesłany