PRETENSJE WYŁĄCZNIE DO SIEBIE

22 marca 2021 Wyłącz przez Bartłomiej Koprowski
Like

Po meczu, w którym popełniliśmy mnóstwo błędów, przegrywamy z ORLEN Upstream SRS Przemyśl 24:29 (10:15). 😔😳
Spotkanie rozpoczęło się od szybkiej wymiany ciosów i początkowe 10 minut dosłownie przemknęło przed oczami widzów. Na tablicy widniał remis 5:5, a oprócz kilku znamionujących klasę akcji zawodnicy obu ekip wykazywali również niesamowitą determinację. Walka trwała nie tylko na wysokości głów, ale również w parterze, a każdy centymetr parkietu trzeba było rywalom dosłownie wyszarpać. Kto wie, czy po takim meczu kilku najroślejszych szczypiornistów obu ekip nie dostanie zaproszeń do sparingów z Janem Błachowiczem? Z pewnością na to zasłużyli! 🙃
Od 10 minuty przemyślanie zaczęli osiągać przewagę. Bijatyka na parkiecie nadal trwała w najlepsze, kości trzeszczały niemiłosiernie, ale bramki zdobywali tylko przyjezdni, wychodząc na prowadzenie 10:5. Spora w tym niestety „zasługa” zamościan, którzy albo popełniali niewymuszone błędy w rozegraniu, albo pudłowali z czystych pozycji. Swoje robił też między słupkami 🥅Paweł Sar, wygrywając pojedynki z naszymi skrzydłowymi. Zresztą w całym meczu rzuciliśmy tylko cztery bramki ze skrzydeł, co wiele mówi o naszej dyspozycji.
Żółto-czerwoni nie byliby sobą, gdyby się nie poderwali! Z ufnością we własne możliwości ruszyli więc w pościg. Tyle tylko, że w newralgicznych momentach ponownie popełniali błędy. Ekipa 🤾‍♀️Michała Kubisztala schodziła więc na przerwę z pięciobramkową przewagą.
Po zmianie stron Padwa znacznie przyśpieszyła rozegranie, co natychmiast dało efekty i w 36 min. zrobiło się już tylko 15:17. Gdy wydawało się, że rywala mamy już na widelcu, a to jeden z żółto-czerwonych niedokładnie podał, a to inny nadepnął przy rzucie na linię, a kolejny w znakomitej sytuacji trafił w słupek.
Rywale takich błędów nie popełniali, ciągle grając agresywnie w obronie i skutecznie w ataku. Na 10 minut przed końcem po bramce ruchliwego 🤾‍♀️ Hubert Obydź zrobiło się 20:23, ale kolejne trzy akcje miejscowi zepsuli, a najskuteczniejsi w drużynie gości – 🤾‍♀️Mateusz Drozdalski (8 bramek) i 🤾‍♀️Mateusz Nowak (6 bramek) się nie mylili i wynik brzmiał 20:26.
Przemyślanie jako doświadczony zespół takiej okazji do zgarnięcia kompletu punktów z rąk już nie wypuścili, wygrywając zasłużenie 2️⃣9️⃣:2️⃣4️⃣. 🤝
🎙 „- Zdążyliśmy sobie już w szatni porozmawiać. Zawodnicy sami wiedzą, że są sobie winni. Tyle błędów w meczu z takim rywalem musi oznaczać porażkę. Wiedzieliśmy, jak zagrają przeciwnicy. Spodziewaliśmy się rzutów z tyłu, grania do koła i tak też było. Naszym akcjom, poza początkiem meczu, niestety brakowało tempa. Szybkie przejście z obrony do ataku miało być naszym argumentem. Okazało się, że lepiej w tym elemencie wyglądali rywale. Mimo tego potrafiliśmy sobie wypracować sporo czystych pozycji, które zmarnowaliśmy. W efekcie tych bramek zabrakło „– ocenił spotkanie trener Marcin Czerwonka.
W niedzielę o 17.00 czeka nas kolejne wyzwanie, ponieważ zagramy na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec, do którego tracimy punkt.