Super spotkanie podróżnicze

Super spotkanie podróżnicze

9 września 2020 Wyłączono przez Bartłomiej Koprowski
Like

Zamojski Dom Kultury zaprasza na niezwykłe spotkanie podróżnicze z niesamowitym duetem, który nieustannie przez 6 lat był w podróży. Asia z niespełna dwuletnią Gają wyruszyła z Polski i wylądowała w Limie.

Razem przemierzyły Amerykę Łacińską i Azję, korzystając z couchsurfingu i publicznych środków transportu. W 2015 roku wygrały podróżniczy blog roku w prestiżowym konkursie Gala Twórców Onet. Ich życie w drodze to zapierająca dech w piersiach opowieść o najodleglejszych zakątkach świata, o różnorodności kultur, religii, a przede wszystkim opowieść o spotkanych ludziach. Koronawirus przywiódł je ze Sri Lanki do Polski i jest to ten moment kiedy można Je poznać i porozmawiać o Ich podróżowaniu. TV, prasa i radio zadały Im wiele pytań, Wy będziecie mogli zadać swoje własne 9 września o godz. 17.00 w Fortecznym Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej Luneta (Planty). 
Kilka informacji o naszych gościach : 
Joanna Nowak – fizjoterapeutka, podróżniczka, blogerka, samotna mama. 7 maja 2014 roku wyruszyła wraz z 22 miesięczną córeczką Gają w podróż do Peru, która zamiast skończyć się po 3 miesiącach, trwała 6 lat i została przerwana dopiero przez pandemię. Przez ten czas, dysponując budżetem 23 PLN/dzień/osobę duet mamy i córki przemierzał niespiesznie świat, korzystając z publicznych środków transportu i zatrzymując się u miejscowych ludzi. Przeżyte przygody i emocje, Asia spisywała na blogu „Somos Dos – migawki z podróży Małej i Dużej”, który w prestiżowym konkursie Gala Twórców Onet został uhonorowany tytułem Blog Roku 2015 w kategorii: Podróże. W trakcie prelekcji pt. „6 lat przez świat czyli o podróży samotnej mamy i córki”, Joanna wraz z Gają opowiedzą o motywacji, która pchnęła Je w podróż, napotkanych trudnościach, odwiedzonych miejscach, spotkanych ludziach, a także podzielą się swoją praktyczną wiedzą o tym, jak podróżować samodzielnie po świecie.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Za horyzont wyobraźni” dofinansowanego ze środków UM Zamość.

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest wypełnienie oświadczenia dostępnego poniżej. Rodzice wypełniają oświadczenia w imieniu swoich dzieci. 

Nadesłane.

Like