Terytorialsi pomogą objętym kwarantanną

Terytorialsi pomogą objętym kwarantanną

16 marca 2020 Wyłączono przez Bartłomiej Koprowski
Like

Kończy Ci się żywność i środki czystości, ale ani Ty ani nikt inny z domowników nie może opuścić mieszkania z powodu kwarantanny? Pomogą Ci żołnierze OT z 25 batalionu lekkiej piechoty w Zamościu.
W czasie gdy część żołnierzy OT znajduje się na pierwszej linii walki z koronawirusem, pracując jako ratownicy medyczni i pielęgniarki w placówkach medycznych ich koledzy z 25 batalionu lekkiej piechoty w Zamościu prowadzą akcję wsparcia i opieki nad kombatantami i weteranami w załatwieniu codziennych potrzeb jak transport czy zakupy. Listy kombatantów pochodzą od związków zrzeszających te osoby. Żołnierze 25 blp weryfikują adresy i kontaktują się z tymi osobami lub ich rodzinami w celu określenia jakiej pomocy potrzebują weterani.

Ponadto zamojscy Terytorialsi służą pomocą wszystkim osobom, które z powodu kwarantanny mają problem z zaopatrzeniem siebie i rodziny w artykuły spożywcze i środki czystości, albo lekarstwa. Na taką pomoc mogą liczyć również rodziny lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego, którzy znajdują się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. W sytuacji, gdy nikt z członków rodziny nie może opuścić domu lub mieszkania można liczyć na wsparcie żołnierzy OT. Terytorialsi wykonają potrzebne zakupy i dostarczą je pod umówiony adres. Pierwsze zgłoszenia dotyczą terenu miasta Zamość i powiatu zamojskiego.
Aby ustalić szczegóły pomocy należy skontaktować się z 25 blp pod numerem telefonu: 261 181 222. Telefon czynny jest w godz. 7 -19.

Daniel Czubara

Materiał nadesłany

Like