Otwarcie wystawy  prac Marty Pleskaczyńskiej

Otwarcie wystawy prac Marty Pleskaczyńskiej

30 marca 2020 Wyłączono przez Bartłomiej Koprowski
Like

6-tego marca 2020 roku o godz. 16.00 w Muzeum Sakralnym „Wikarówka” w Zamościu miało miejsce otwarcie wystawy prac Marty Pleskaczyńskiej.

Wystawa pokazuje artystkę wrażliwą a zrazem drapieżną, której sztuka czeka na odkrycie.
Miała niespełna 28lat, kiedy przed rokiem tragiczna śmierć przerwała jej życie.
Urodzona w Zamościu. Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 10, Gimnazjum nr 7 i Liceum Plastycznego w Zamościu . Swoje pasje rozwijała również w Zamojskim MDK. Malarstwo studiowała w Krakowie, a w 2017 wyjechała do Nowego Jorku i tam kontynuowała studia. Gdy wróciła do kraju, zamieszkała w Warszawie
Tematem nr 1 większość jej olejnych obrazów i rysunkowych szkiców jest dzika natura, czyli egzotyczne zwierzęta. Obrazy przedstawiają je zwykle w ruchu, w kadrach niemal filmowych. Ich ekspresję potęguje żywiołowy kolor. Oddają różne nastroje i emocje – od idyllicznej harmonii natury do bezwzględnej walki o przetrwanie.
Fascynowało ją również życie wielkiej metropolii. Miejskie pejzaże na jej płótnach pełne są żywych barw i neonowych świateł. Jaskrawo kolorowe reklamy, afisze, banery ożywiają ulice i magnetycznie wciągają w wir sztucznie intensywnego życia. Patrząc na płótna artystki niemal fizycznie odczuwamy energię i dynamikę miasta, wprawiającego przybysza w stan iluminacji i oszołomienia.

Like