Powalczą o zwycięstwo

Powalczą o zwycięstwo

12 lutego 2020 Wyłączono przez Bartłomiej Koprowski
Like

W najbliższą sobotę, 15 lutego, tenisiści stołowi PWSZ Zamość podejmą drużynę IKS Start Zduńska Wola. Jeśli zamościanie wygrają umocnią się na pozycji wicelidera i będą nadal liczyć się walce o najwyższe miejsce w I lidze.

Dla podopiecznych trenera Piotra Kostrubca będzie to kolejne bardzo ważne spotkanie, w którym nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów. Jeden z ich rywali do awansu – drużyna Villa Verde Olesno – zremisowała z BISTS Bielsko-Biała i zwycięstwo nad ekipą ze Zduńskiej Woli pozwoliłoby budować zamościanom przewagę nad rywalami z Olesna. Ponadto jeśli zawodnicy trenera Kostrubca chcą myśleć o wygraniu I ligi to muszą gonić aktualnego lidera Pegaza Miasto Łańcut Jarosław II, który ma aktualnie trzy punkty więcej od zamościan. Przy komplecie zwycięstw PWSZ Zamość i potknięciu drużyny Pegaza to podopieczni Piotra Kostrubca mogliby zająć pierwsze miejsce w tabeli grupy południowej I ligi i trafić w barażach o Superligę na teoretycznie słabszego rywala.

Okazją do wykonania kolejnego kroku w tym celu będzie sobotni (15.02) mecz z IKS Startem Zduńska Wola. Faworytami tego meczu są zawodnicy PWSZ Zamość, którzy po ostatniej kolejce zostali wiceliderami I ligi. Drużyna Startu zajmuje z kolei 8. miejsce w ligowej tabeli i broni się przed spadkiem do niższej klasy rozgrywek. Historia sportu nie jeden raz pokazała, że z takimi drużynami gra się trudniej, niż z ligową czołówką. Warto też zaznaczyć , że Start w poprzedniej kolejce pokonał u siebie wysoko, bo aż 8:2, wysoko notowaną drużynę KTS Gliwice. Zapowiada się zatem bardzo ciekawy mecz.

Trzymamy kciuki za zamojskich tenisistów i zapraszamy do wspólnego kibicowania. Mecz odbędzie się 15 lutego (sobota) o godz. 15 w hali ZSP Nr 3 w Zamościu („Elektryka) przy ul. Zamoyskiego 62.

Nadesłane.

Like