ŚWIĄTECZNY PREZENT PADWY

ŚWIĄTECZNY PREZENT PADWY

9 kwietnia 2021 Wyłączono przez Bartłomiej Koprowski
Like

Dwa poprzednie spotkania Padwy z AZS UJK Kielce
kończyły się rzutami karnymi. Tym razem zamościanie nie dali rywalom szans, wygrywając spotkanie 31:26 (13:12). Komplet punktów sprawił, że żółto-czerwoni sprawili swoim kibicom świąteczny prezent i awansowali na pozycję lidera. Ogromna w tym zasługa ⭐️MVP⭐️ meczu – 🤾‍♂️ Hubert Obydź.
Początek w wykonaniu Padwy był brzydki niczym listopadowa noc. O ile jeszcze w defensywie wyglądaliśmy solidnie, to pod bramką rywala było już trochę gorzej.🤏 W czystych sytuacjach obijaliśmy słupki, posyłaliśmy piłki wprost w ręce przeciwników bądź dokonywaliśmy złych wyborów. Miejscowi nie musieli więc prezentować wielkiej wirtuozerii, aby prowadzić 1-2 bramkami. Promykiem nadziei w tej szarzyźnie była postawa Huberta Obydzia, który rzucił cztery bramki z rzędu, popisując się wejściami na takiej szybkości, że kielczanie mogli jedynie oglądać jego plecy. 😎
Między słupkami kilka trudnych piłek wybronił również 🤾‍♂️ Damian Procho
i w 17 min. wyszliśmy na prowadzenie 8:7. Gdy po chwili zrobiło się 10:8 wydawało się, że wreszcie złapaliśmy swój rytm. Tymczasem za sprawą skutecznie grających 🤾‍♀️Mateusza Bysiaka i 🤾‍♀️Kamila Siedlarza miejscowi nadal byli w grze, a po 30 minutach wynik brzmiał 12:13. 👌
Męska rozmowa w przerwie zrobiła jednak swoje. Po zmianie stron zamojska siódemka grała już dużo szybciej i dokładniej. W połączeniu ze szczelną defensywą w zupełności wystarczyło, aby z każdą minutą odjeżdżać miejscowym. Żółto-czerwoni raz po raz rozrywali obronę kielczan i z czystych pozycji trafiali do bramki. We znaki akademikom dawał się szczególnie dynamiczny 🌪🔥🌪Hubert Obydź🌪🔥🌪, przy którym taka pantera… to leniwe kocisko. Po trzech kwadransach było 16:21, a chwilę później 🤾‍♂️ Kacper Mchawrab
świetnie wykończył akcję ze skrzydła po zagraniu od Damiana Procho. Dwie kolejne kontry zamościan również zakończyły się powodzeniem i gospodarzom pozostały już tylko szanse iluzoryczne.
W 50 min. żółto-czerwoni prowadzili 25:18, a niedługo później 29:19. W ostatnich minutach ambitnie grający zespół Tomasza Błaszkiewicza zdołał zmniejszyć rozmiary porażki, ale nie zmienia to w niczym faktu, że Padwa wygrała …👉 bardzo pewnie.
💪💪
🎙”- Poza początkowym fragmentem spotkania zespół zasłużył na pochwałę. Rozpoczęliśmy chyba zbytnio rozkojarzeni, bo piłka nie chciała nas słuchać. Za to przez całe spotkanie trzymaliśmy fason w defensywie i losy meczu były w naszych rękach. Staraliśmy się neutralizować Daniela Goliszewskiego i Kamila Siedlarza, bo na nich opierała się siła ofensywna gospodarzy. Początkowo wychodziło nam to różnie, ale myślę, że udało się zminimalizować to zagrożenie. Efekt końcowy w zupełności mnie zadowala.” – ocenił spotkanie trener Marcin Czerwonka.
Teraz pora na świąteczny odpoczynek w gronie najbliższych🐣🐰🐣.
W sobotę (10.04) o 18.00 zechcemy zaś wyrównać rachunki z KSSPR Końskie.
AZS UJK Kielce – MKS PADWA ZAMOŚĆ 26:31 (12:13)
PADWA: Procho, Proć, Wnuk – Obydź 10, Bajwoluk 6, Mchawrab 4, Szymański 4, Małecki 3, Mehdizadeh 2, Puszkarski 1, Sz. Fugiel 1, T. Fugiel, Skiba, Kłoda, Sałach, Pomiankiewicz.
Kary: 12 minut – 16 minut.
Czerwone kartki: Karol Małecki (56:52) – faul, Jakub Kłoda (57:37) – z gradacji kar.
Karne: 3 (0) – 2 (1)
Sędziowali: Michał Janas (Tarnów) i Marcin Wrona (Wierzchosławice).

Nadesłane

Like