Zamość – Twierdza otwarta dla harcerzy!

Zamość – Twierdza otwarta dla harcerzy!

24 września 2020 Wyłączono przez Bartłomiej Koprowski
Like

Pod takim hasłem odbył się w miniony weekend Zlot Chorągwi Lubelskiej Związku Harcerstwa Polskiego. Częściowo zdalnie, czyli w miejscu zamieszkania prawie 200 młodych ludzi w szarych i zielonych mundurach odkrywało historię i ciekawostki naszego miasta. Każda grupa wiekowa sięgała do innych źródeł. Zuchy poznawały tajemnice ogrodu zoologicznego, harcerze pochylali się nad smutnym losem Dzieci Zamojszczyzny, harcerze starsi śledzili losy znanych mieszkańców Zamościa, a wędrownicy rozprawiali się z czarownicami i duchami grasującymi po zamojskich podcieniach. 

Nie zabrakło też harcerskiego ogniska z gawędą druha Jana, degustacji regionalnych potraw i zagadek logicznych związanych z naszym miastem. 

Zwieńczeniem zlotu była niedzielna msza harcerska w kościele św. Katarzyny oraz apel podsumowujący 3-dniowe zmagania patroli. 

Organizatorami zlotu były Komenda Chorągwi Lubelskiej ZHP oraz Hufiec ZHP Zamość. Przedsięwzięcie nie mogło odbyć się bez wsparcia partnerów: Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera oraz Stowarzyszenia „Turystyka z Pasją”. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Zamościa- pana Andrzeja Wnuka.  

Fot. Jan Sternik zdjęcie nr 1 oraz Maciej Moryń pozostałe. 

Nadesłane

Like